عمومی

فرش دستباف کدام شهر بهتر است

 فرش دستباف ایران از زمان‌های بسیار دور شهره جهان بوده است. در افسانه‌ها و داستان‌ها هر جا سخن از ثروت و مِکنَت یا حسن سلیقه بوده یک فرش ایرانی در آن می‌درخشیده است. اما ما ایرانیان به دلیل همیشه در دسترس بودن فرش دستبافت، کمتر به خود زحمت داده‌ایم تا این کالای مهم ایرانی که برآیند فرهنگ و سنت ماست را بشناسیم. نه تنها در جهان که حتی در ایران هم مردم˚ بسیاری از نقوش ایرانی را نمی‌شناسند. اینکه فرش دستباف کدام شهر بهتر است سوالی نیست که بتوان در یک یا دو کلمه پاسخ داد. آنکه تبریزی است می‌گوید فرش تبریز و آنکه اصفهانی است فرش اصفهان را بهترین می‌داند. تقریبا هر منطقه از ایران فرش دستباف با طرح و مشخصات خاص خود را دارد، فرش اراک پرز بلند و پشمی و کلفت است و قالیچه قم تمام ابریشم ظریف و لطیف. یکی می‌شود فرش کرمان با نقش درشت و پرزهای بلند که به قول معروف هرچه پا میخورد زیباتر می‌شود و دیگری فرش نایین با طرح ظریف و پرز کوتاه که جایش فقط در مهمانخانه است. پس دقیقا نمی‌شود گفت فرش دستباف کدام شهر بهتر است اما می‌توان گفت که فرش برخی از مناطق ایران دارای شهرت و طرفداران بیشتری هستند.

بهترین فرش دستباف برای کجاست؟

بهترین فرش دستباف برای کجاست. پیش از آنکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است بدانید چگونه می‌شود یک فرش دستباف خوب را تشخیص داد. خوب بودن فرش دستباف ریزه‌کاری‌های بسیاری دارد که بیشترشان در حد تشخیص یک غیرمتخصص نیست. اما نکاتی هم هست که شما به عنوان یک فرد غیر متخصص می‌توانید تشخیص دهید. کارشناسان قالی معتقدند که ارزش هنری یک فرش دستباف به میزان استفاده از رنگ‌های طبیعی و هماهنگی قرار گرفتن این رنگ‌ها در کنار هم بستگی دارد. اما قیمت فرش دستباف به ریزی و درشتی بافت، نقشه و رنگ و جنس تار و پود آن بسته است.

شما می‌توانید هنگام خرید فرش دستباف به این نکات توجه کنید: اندازه فرش، تراکم فرش، تقارن شکل و رنگ، همه طرح ها کامل باشد، یکنواختی رنگ و اندازه و کلفتی پرزها. اندازه فرش نباید بیش از دو سه سانتیمتر با اندازه استاندارد فرق داشته باشد. فاصله ترنج تا لبه‌های فرش باید یکسان بوده و نقش قرینه باشد. وقتی دست در جهت خلاف خواب فرش بکشید می‌توانید ببینید که رنگ یکدست است یا نه. رنگ سر و ته ریشه ها نباید فرق داشته باشد و گرنه از رنگ شیمیایی استفاده شده است. تراکم فرش را از پشت آن می‌توان تشخیص داد که مثلا در یک سانتی متر مربع چند گره وجود دارد. هرچه ارتفاع پرزها بیشتر باشد دوام فرش هم بیشتر است البته بستگی به نوع گره فرش نیز دارد. از جمله فرش‌هایی که تمام موارد بالا در آن رعایت می‌شود فرش اصفهان و اطراف آن مانند نایین و کاشان است البته بستگی به بافنده هم دارد و شما با دقت به همین نکات است که می‌توانید دریابید بهترین فرش دستباف برای کجاست..

بهترین مکان برای خرید فرش دستباف

بهترین مکان برای خرید فرش دستباف که قیمت و کیفیت مناسب داشته باشد، بسیار پر اهمیت است. در قدیم شاید یکی از سخت‌ترین و پر استرس‌ترین خریدها خرید فرش دستباف بوده است. بیشتر مردم به آشنایان خود رجوع می کردند چرا که هزینه بسیار باید پرداخت می شد و تشخیص فرش خوب سخت بود . مردم معتقد بودند که به هر کسی نمی‌شود اعتماد کرد و هنوز هم برخی همین گونه فکر می‌کنند. در بالا برخی از روشهای تشخیص فرشِ خوب توضیح داده شد اما در نهایت کاری تخصصی است. برای خرید فرش چندین نکته باید در نظر گرفته شود تا بتوان تعیین کرد بهترین مکان برای خرید فرش دستباف کجاست. نخست اینکه شما حتما باید بدانید در چه حدی می‌توانید هزینه کنید و نقش و طرح و رنگ مورد نظرتان لااقل تا حدودی معلوم باشد. باید بدانید فرش با چه دوامی احتیاج دارید. در هر شهری بازار یا بازارهای فرش وجود دارند. در شهرهای کوچک راحت‌تر است زیرا که معمولا فقط یک بازار مخصوص فرش هست اما در شهرهای بزرگ ممکن است با بیش از یک بازار مواجه شوید و کار مشکل‌تر شود، بنابراین بهتر است از آنچه میخواهید اگاه بوده و بدانید هر بازار بیشتر چه فرش‌هایی را ارائه می‌دهد. اصفهان یمیتواند بهترین مکان‌ها برای خرید فرش دستباف باشد. اصفهان و شهرستان‌های اطرافش یَد طولایی در صنعت فرش دارند و در بازار حکیم اصفهان شما با تنوع بسیار گسترده در کنار قیمت مناسب روبرو خواهید شد.

بهترین فرش دستباف ایران مال کدام شهر است

بهترین فرش دستباف ایران مال کدام شهر است به گزینه‌های بسیاری بستگی دارد. شما باید انواع قالی را بشناسید تا بدانید بهترین فرش دستباف برای شما مال کدام شهر است. قالی یا فرش دستباف بر اساس جنس به چند دسته تقسم می‌شود:

قالی تمام پشم: فرشی که تار و پود و پرز آن از پشم باشد. این قالی‌ها بیشتر در مناطق سردسیر یا کوهستانی بافته می‌شوند جایی که به واسطه دام فراوان پشم بسیار در اختیار باشد و گرم شدن بر ظرافت فرش ارجحیت داشته باشد.

قالی چله پشم: این فرش تار و پودش از پشم است اما پرزها نه. البته نخ پشم نوع نازکتری هم دارد که آن را کُرک می‌نامند و فرش‌های با چله کرک ظریف‌ترند. پرز می‌تواند نخ کرک یا ابریشم باشد.

قالی تمام ابریشم: قالی با قالیچه‌ای که تار و پود و پرز آن همه از ابریشم هستند.

قالی کف ابریشم: چله این فرش از پشم یا کرک است اما پرز ها همه ابریشم هستند.

قالی گل ابریشم: چله این فرش از کرک یا پشم است و در بافت از ابریشم و کرک مشترکا استفاد شده. معمولا در گل‌ها و ترنج از ابریشم استفاده می‌شود.

اصفهان و شهرهای اطراف آن همه انواع این فرشها را می‌بافند و در اصفهان با دانستن موارد بالا به راحتی می‌توانید بفهمید برای شما بهترین فرش دستباف ایران مال کدام شهر است.

بهترین فرش مال کدام شهر است

بهترین فرش مال کدام شهر است به این نکته بستگی دارد که آیا منظور فرش دستباف است یا فرش ماشینی؛ زیرا که فرش یعنی چیزی که بر زمین گسترده می‌شود و می‌تواند شامل جاجیم و حصیر هم شود. اما قالی همان فرش دستباف است. اگر نگران سلامتی خود و کودکانتان هستید ما قالی را پیشنهاد می‌دهیم. بهترین فرش دستباف برای شما بستگی به این دارد که شما فرش را در چه فضایی می‌خواهید مورد استفاده قرار دهید. مثلا فرش با پرز کوتاه یا ابریشم و با رنگ روشن بهتر است برای نشیمن یا اتاق کودکان استفاده نشود. اما فرش‌های اصفهان به دلیل دوام و رنگ‌بندی تیره‌تر می‌توانند خواسته شما را برآورده کند. دیگر موضوع نقش فرش است. نقش فرش‌ها گاه مخصوص یک منطقه‌اند اما اکنون نقش‌های مشترک در مناطق مختلف هم بافته می‌شود. مثلا در مکانی که مبل اسپرت و وسایل مدرن جوان پسند قرار دارد فرش لچک ترنج هماهنگی ندارد اما فرش‌های خشتی یا نقش‌های عشایری پیشنهاد خوبی است. نقش‌های اسلیمی و لچک ترنج و گل عباسی بیشتر برای فضایی کلاسیک مانند پذیرایی یا کتابخانه مناسب است. هنگام خرید به دنبال این نباشید که بهترین فرش مال کدام شهر است، بلکه بپرسید میان این گوناگونی فرش‌های اصفهان کدام برای من مناسب‌ترین است.

بهترین مکان خرید فرش

بهترین مکان خرید فرش به دلیل حساس بودن خرید فرش دستبافت و بالابودن هزینه آن مهم است. یکی از مسائلی که باعث می‌شود مردم از خرید فرش دستباف امتناع کرده و به سوی فرش‌های ماشینی بروند، مشکل هزینه است. در حالی‌که برخی از فرش‌های دستباف ارزانتر از فرشهای ماشینی در می‌آیند. برخی نقش‌ها و رنگ‌ها بسته به جنس، در بازار فرش با استقبال بسیار روبرو شده و گرانتر هستند اما نقش‌هایی هم هستند که در عین زیبایی با هزینه کمتری می‌توانند زینت‌بخش خانه شما باشند. به همین جهت تنوع و باز بودن دست برای انتخاب، بسیار اهمیت دارد. ما اصفهان را بهترین مکان خرید فرش معرفی می‌کنیم. وجود کارگاه‌های فراوان فرش بافی و عرضه مستقیم باعث گوناگونی طرح و جنس و رنگ شده و این امکان را فراهم میکند تا بتوانید فرشی را بخرید که با سلیقه و جیب شما جور در بیاید. بسیاری از تولیدکنندگان اصفهانی، خود به صورت مستقیم و بی‌واسطه فرش کارگاه‌های خود را عرضه کرده به همین جهت از از نظر هزینه برای مشتری بسیار به صرفه تمام می‌شود، همچنین اطمینان بیشتری هم به خرید خود می‌توانید داشته باشید. در بازار حکیم اصفهان در خیابان سپه، در نزدیکی میدان نقش‌جهان، بازار بسیار بزرگی از فرش‌های اصفهان و همه نقاط ایران وجود دارد که بهترین مکان برای خرید فرش است. فرش فروشان بازار حکیم بسیاری تولید کننده و یا صادر کننده هستند. بسیاری از این فروشندگان سینه به سینه در این صنعت بوده و از اعتبار و تخصص لازم برخوردارند.

فرش دستباف از کجا بخرم

فرش دستباف از کجا بخرم. فرش دستباف ایرانی تاریخ دور درازی دارد و شهرهای زیادی در این صنعت نامدار هستند. تبریز، اصفهان، نایین، کاشان، کرمان، همدان و … همگی فرش‌هایی زیبا و خاص خود دارند که در بافت و رنگ متفاوتند. همچنین فرش ایرانی دارای طرح های بسیاری است که برخی مانند لچک و ترنج معروفیت جهانی دارند. طرحهایی چون شاه عباسی، گل بتهای، گل فرنگ، طرح خشتی، افشان، ترکمن، شکارگاه، درختی، مخراب، ماهی درهم و هندسی و بسیاری دیگر نیز رونق دارند. حتما این سوال در ذهنتان است که حالا فرش دستباف از کجا بخرم؟ گاهی فرشی را که شما به دنبالش هستید در شهر شما یافته نمی‌شود و از لحاظ زمان و هزینه نیز برایتان صرف نمی‌کند که تا آن شهر برای خرید فرش دلخواهتان بروید. اما گردانندگان فرش فروشی افسانه چشمه برای رضایت مشتری با علم روز همراه شده و این صنعت سنتی باستانی را با به کارگیری تکنیک‌های مدرن به آسانی به خانه‌های شما می‌آورند. فروش اینترنتی فرش‌های زیبای اصفهانی که بسیاری تولید خودشان است، آن‌هم در تنوعی بسیار وسیع، این امکان را برای شما فراهم آورده تا فقط با فشردن چند دکمه فرش دلخواهتان در هر کجا که هستید با به صرفه‌ترین قیمت از اصفهان به خانه خود ببرید. کیفیت و دوام فرش اصفهانی خود تضمین کننده است اما فرش فروشی افسانه سالها تجربه و اعتبار را تضمین خریدتان میکند. حالا به جای اینکه بپرسید فرش دستباف از کجا بخرم فقط کافی است به سایت فرش فروشی افسانه چشمه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *